Елеватори NOVAAGRO: перезавантаження

На українському зерновому ринку компанія АПК «НОВААГРО» з’явилася недавно. В її активі 4 зерносховища – «Великобурлуцький», «Орільський», «Граківський», «КОВ’ЯГІВСЬКИЙ КХП» і один круп’яної завод в Харківській області. «Великобурлуцький», «Орільський» та «Граківський» елеватори до того, як увійшли до складу компанії простоювали. Щоб заявити про їх «повній бойовій готовності» до нового сезону, в червні компанія провела на зерносховищах Дні відкритих дверей. Фермерам, зернотрейдерам, представникам місцевої влади показали підприємства, поділилися планами роботи, намітили шляхи взаємного співробітництва.

Великобурлуцький елеватор.

Першим свої двері для гостей відкрив «Великобурлуцький елеватор». Це сучасний зерновий комплекс з потужністю зберігання 60 тис. Т. Він був побудований в 2013 р

Елеватор обладнаний як вітчизняним, так і імпортним обладнанням. Тут встановлені силоси на плоскому підставі KMZ Industries місткістю 10 і 5тис. т. Ця ж компанія поставляла оперативні ємності по 1,5 тис. т кожен.

Очищення на «Великобурлуцькому елеваторі» проводять на сепараторах БСХ-200. Для сушіння використовують дві американські зерносушарки NECO продуктивністю 50 і 100 т / год.

Зерносховище відрізняється високим ступенем автоматизації. Управляти процесами на ньому можна віддалено за допомогою планшета.

“Елеватор компактний, з хорошою технологічної обв’язкою. Тут всього одна робоча вежа і максимально ефективно використано транспортне обладнання, що зменшує кількість переміщень, а значить і бою зерна,”
– ділиться директор зерносховища Олександр Пономарьов.

Дбайливе ставлення до продукту на підприємстві ставлять в основу.

“Щоб не бити зерно, намагаємося залишати в силосах« зернові подушки ». Також уникаємо додаткових переміщень продукції, для цього наші оператори максимально коректно налаштовують сепаратори під час приймання. Всі ці заходи ми приймаємо не тільки на« Великобурлуцькому елеваторі », а й на інших наших зерносховищах, ”
– зазначив директор АПК «НОВААГРО» Дмитро Доброштан.

«Великобурлуцький елеватор» здатний прийняти на добу 2 тис. Т продукції. При цьому одну машину тут обслуговують 20-30 хвилин. Відвантажує елеватор за добу 1,5 тис. Т. Зерносховище приймає все культури без винятку.

За словами керівників, «Великобурлуцький елеватор» разом з «Граківські» здатний вантажити 54 вагона на добу за каскадним варіанту, що дозволяє більш ефективно взаємодіяти з «Укрзалізницею».

Аграріїв, які прийшли познайомитися з підприємством, цікавили ціни на послуги. Дмитро Доброштан оголосив, що приймання на всіх елеваторах компанії буде безкоштовною, незалежно від обсягу зерновий партії.

Гості з цікавістю знайомилися з елеватором. Дізнавалися подробиці роботи обладнання, розглядали, як виглядають металеві ємності зсередини.

“Мені як фермеру цей елеватор потрібен. У мене не вистачить власних складів для своєї пшениці, а хочеться її притримати, щоб продати за гарною ціною. Взагалі зберігати зерно на сучасному елеваторі надійніше, ніж залишити його в старих сарайчиках, де урожай можуть з’їсти жуки, або він втратить якість, ”
– поділилася Зінаїда Глущенко.

Про свою готовність до співпраці з «Великобурлуцьким елеватором» розповів представник компанії AgroGeneration Павло Хріпак.

“Ми маємо намір в цьому сезоні завозити сюди пшеницю та соняшник. Елеватор знаходиться поруч з нашими полями, і нам це зручно з логістики,
– пояснив Павло Хріпак.

Офіційна частина знайомства з підприємством закінчилася неформальним спілкуванням на фуршеті.

Орільський елеватор.

«Орільський елеватор» має потужності одноразового зберігання 65 тис. Т. Вони представлені металевими силосами американських компаній MFS місткістю 15 тис. Т і 10 тис. Т.

Крім того, на елеваторі є дві оригінальні суцільнолиті бетонні ємності місткістю 15 тис. Т. Підприємству вони дісталися від колишнього цукрового заводу, на місці якого будували зерносховище. Силоси функціонують так само, як і металеві, єдина їхня відмінність в тому, що вони виконані з бетону.

На елеваторі є підлоговий склад, який дає можливість дбайливо зберігати горох і ріпак.

Сушіння зерна тут здійснюють двома американськими зерносушарками: МС 1195 і NECO. Для очищення продукції встановлені чотири сепаратора: два БСХ-100 і два БСХ-200.

Елеватор автоматизований, має хороші можливості по прийманню та відвантаженню.

Підприємство вживає всіх культури. Одночасно може працювати з трьома.

“Швидкість приймання досить висока – 1,5 тис. Т зерна на добу. Є ж / д гілка зі своїми тензометричними вагами. Такими вагами оснащені всі наші підприємства. Це прискорює процес відвантаження. У добу «Орільський елеватор» може вантажити 24 вагона,
– розповідає директор «АПК НОВААГРО» Дмитро Доброштан.

На День відкритих дверей приїхало багато гостей. Серед них були і представники місцевих органів влади.

Сільський голова смт Орілька Іван Крикун зазначив, що дуже радий поновленню роботи зерносховища, адже воно надало місцевим жителям 43 робочих місця. Для селища це дуже значимо.

Позитивно оцінили перспективу співпраці з зерносховищем і фермери.

Глава СВГ «Схід» Григорій Олійник розповів, що в його господарстві приступають до збору зерна. Оскільки аграрій не має власних складів, він намагається заздалегідь спланувати, куди везти урожай. При виборі елеватора для нього важливий критерій – можливість продати своє зерно.

“Нам зручніше, якщо з елеватором взаємодіють трейдери. Ми привезли зерно – отримали свої гроші і не ламаємо голову, де знайти покупців,
– зазначив Григорій Олійник.

Керівництво компанії запевнило: елеватори NOVAAGRO відкриті для всіх трейдерів, які проявляють інтерес до цього регіону.

Граківський елеватор.

Елеватор в с. Гракове – найбільше зерносховище NOVAAGRO. Воно має потужності одноразового зберігання 117 тис. Т, займає близько 16 га і складається з декількох окремих комплексів, представлених різними типами зберігання. Це підлогові склади, СОГовие корпусу на 40 тис. Т зі своєю очищенням і сушінням, а також новий комплекс з п’ятьма металевими силосами по 10 тис. Т кожен. Потужність елеватора дозволяє прийняти і доопрацювати до 2,5 тис. Т зерна на добу.

“Ми використовуємо переваги кожного типу зберігання. Підлогові склади – для гороху і б’ються культур, СОГовие дозволяють зберігати пивоварний ячмінь і розділяти пшеницю по класах. Металеві силоси – для кукурудзи і соняшнику,
– пояснили на підприємстві.
Під час екскурсії гості побачили всі точки приймання та відвантаження, зерносушарки і сепаратори. Їм розповіли, що «Граківський елеватор» – самий гнучкий в компанії.

“На елеваторі 5 незалежних автопріемов, які дозволяють приймати паралельно 5 видів культур. Тут працюють 2 ж / д шляху, є ж / д приймання і ж / д відвантаження. В добу зерносховище може вантажити 45 вагонів,
– поділилася під час екскурсії заступник директора ГК NOVAAGRO Інна Гармаш.

Директор СТОВ «Мрія» Анатолій Головко підкреслив, що для аграріїв дуже важлива швидкість приймання та відвантаження зерна. У «Граківського елеватора» в цьому плані досить хороші можливості.

Крім того, компанія NOVAAGRO надає послуги з транспортного експедирування, тобто замикає всю транспортну логістику від поля до порту – перевозить зернові та олійні з поля на свої елеватори, підробляє, відвантажує на ж / д вагони, оформляє документи, довозить до порту. І це теж є конкурентною перевагою її підприємств, про що говорили фермери на зустрічі.

“Мене цей елеватор привертає зручною логістикою – він найближче розташований до наших полях. Крім того, мене цікавить можливість експорту зерна, а елеватор може в цьому допомогти, ”
– розповів керівник підприємств ТОВ «Агрофірма Шанс» і ТОВ «Печенізьке» Борис Калиновський.

Після знайомства з підприємством гості – а їх було понад 40 осіб – обговорили майбутню співпрацю з керівництвом зерносховища

Підсумовуючи все три заходи на елеваторах компанії, директор АПК «НОВААГРО» Дмитро Доброштан зазначив, що вони були плідними і досить результативними.

“Потенційні клієнти та партнери побачили, що ми налаштовані на серйозну роботу і нам можна довіряти. Сподіваємося, що в кінці сезону все отримають хороший результат і будуть задоволені співпрацею,
– сказав Дмитро Доброштан.

На сьогоднішній день все зерносховища компанії вже почали приймання ранніх зернових.

 

Інна Воробьева, Дарина Олійник

Джеррело: https://elevatorist.com/blog/read/454-elevatoryi-novaagro-perezagruzka

Граковский элеватор